Müzeler İçin Acil Durum Prosedürleri El Kitabı

Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği, Uluslararası Müzeler Konseyi (ICOM)’nin belirlediği müze ve çağdaş müzecilik tanımlarının Türkiye’de bilinirliğini artırma amacıyla sürdürdüğü çalışmalarına yeni bir yayın ile devam ediyor: 

 Müzeler İçin Acil Durum Prosedürleri El Kitabı

ICMS  (International Committee of Museum Security/Müze Güvenliği Uluslararası Komitesi) tarafından hazırlanan Müzeler İçin Acil Durum Prosedürleri El Kitabı, müzelerin karşılaştığı ve/veya karşılaşabileceği doğal ya da insanın yol açtığı afetler karşısında nasıl tedbirler alınması gerektiğini, dünyanın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren müzecilerin deneyimleri üzerinden anlatıyor ve örneklerle açıklıyor.

MMKD-Kitap
“Dünyanın herhangi bir köşesinde karşılaşılan doğal ya da insanın yol açtığı afetler, ortak kültürel mirasımıza ciddi zararlar verebiliyor. Çoğu kez bunların ortaya çıkmasını engellememiz mümkün olmuyor ama alacağımız önleyici tedbirlerle koleksiyonlar üzerindeki etkilerini azaltmak ve hızlı bir şekilde iyileştirilmelerini sağlamak mümkün. İşte bu el kitabı, acil durumları önlemenin ve başa çıkmanın ipuçlarını vermektedir.”
(Müzeler İçin Acil Durum Prosedürleri El Kitabı – Sunuş Yazısı, Suay Aksoy, ICOM Danışma Kurulu Başkanı ve MMKD Kurucu Başkanı)

PDF olarak görüntüle / Türkçe

Kitabın basılı kopyasını ücretsiz* almak için bilgi@mmkd.org.tr adresine
e-posta gönderebilirsiniz.
*Kargo masrafları alıcıya aittir.

AdıMüzelerde Acil Durum Prosedürleri El Kitabı
ISBN978-605-4196-29-6
YayıneviICOM – ICMS – MMKD Yayınları
DiliTürkçe / İngilizce
Sayfa80
Baskı2015, İstanbul

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir