Olağan Genel Kurul Toplantısı Çağrısı

Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği’nin değerli üyeleri,

Ülkemizde geçen hafta meydana gelen deprem sonrasında hepimiz çok zor günler geçiriyoruz. Toplumsal dayanışmanın yoğunlaştığı bugünlerde derneğin görevlerini de yerine getiriyoruz.

Tüm bu gelişmelerle birlikte Derneğimizin tüzüğümüzde yer alan Mart ayında Olağan Genel Kurulu toplantısını yasal olarak yapmak zorundayız. Toplantımızı 5 Mart 2023 Pazar Günü Derneğimizin mekanı olan Bülbül, Paşa Bakkal Sokak No:25, 34435 Beyoğlu/İstanbul adresinde saat 14.00’de gerçekleştireceğiz.

Lütfen 26 Şubat tarihine kadar katılım durumunuzla ilgili olumlu ya da olumsuz bilgi veriniz.

Çoğunluk sağlanamaması durumunda ikinci toplantı 18 Mart 2023 Cumartesi günü saat 14.00’de İstanbul Araştırmaları Enstitüsünde Meşrutiyet Caddesi No.47 34430 Tepebaşı – Beyoğlu / İstanbul adresinde yapılacaktır.

Olağan Genel Kurul için ikinci çağrıda da çoğunluk sağlanmazsa, ne yazık ki, derneğin feshine varan yasal yaptırımla karşılaşabileceğimizi belirtmek isteriz.

Genel Kurul tarihinden önce (26 Şubat akşamına kadar), yönetim kurulu başkanlığına ve üyeliklerine aday olmak isteyenlerin özgeçmişlerini ve dernekle ilgili eylem öngörülerini içeren birer dokümanı üyelerimizle paylaşması son derece faydalı ve yardımcı olacaktır. Olağan Genel Kurul zamanı etkili kullanmak için bilgi dokümanlarının muzecilikmkd@gmail.com adresine gönderilmesini önemle rica ederiz.

Derneğin faaliyetlerinin devamlılığı ve sağlıklı sürmesi bakımından Olağan Genel Kurulu’na katılımınız oldukça önemlidir.

Eğer mail ortamında adayların kendisini tanıtma süreçleri bitirilirse, genel kurulu aşağıdaki gündemde yer alan tüzük değişikliği maddelerini daha uzun tartışma imkanı buluruz.

 

GÜNDEM

1-Açılış ve Yoklama,

2- Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile Denetim Kurulu raporunun okunması ve müzakeresi,

3- Divan Seçimi,

4- Başkanlık, Yönetim ve Denetim Kurulunun ibrası,

5-Yeni Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu asıl ve yedek üyelerinin seçimi,

6- Tüzük değişikliği istenen maddelerin değiştirilmesine dair müzakere ve oylanması,

7-Dilek ve temenniler,

8-Kapanış

MMKD Yönetim Kurulu

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir