#MMKDGezileri: İstanbul Demiryolu Müzesi

Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği (MMKD), yeni gezisini 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 11.00’de, İstanbul Demiryolu Müzesi’ne gerçekleştiriyor.

MMKD, müzecilerin ve müzecilik alanında çalışmak isteyen kişilerin mesleki fikir, görüş ve deneyimlerini paylaşmalarına olanak sağlamak amacıyla düzenlediği müze gezilerine devam ediyor.

“Kapılar Müzecilere Açık” programının yeni destekçi müzelerinden, İstanbul Demiryolu Müzesi’nde, 14 Mayıs Cumartesi günü saat 11:00-13:00 arasında Müze müdürü Ruhan Çelebi eşliğinde gezilecek sergilerde, katılımcıların, hem müzeyi tanıması hem de mesleki bir değerlendirme çalışması yapabilmeleri amaçlanacak.

Gezide katılımcılar, müzenin sergileme yöntemleri, koruma teknikleri, eğitim çalışmaları, iletişim ve etkinlik programları hakkında bilgi edinebilecek, soru ve önerilerini yöneltebilecek.

Kimler Katılabilir?

•Müzecilik alanında ya da ilgili alanlarda lisans ya da lisansüstü eğitim alan kişiler

•Müzecilik alanında ya da ilgili alanlarda çalışan ya da çalışmış kişiler

•MMKD üyeleri

Rezervasyon Gerekmektedir

Gezi kontenjanı 30 kişi ile sınırlı olacaktır. Lütfen bilgi@mmkd.org.tr adresinden rezervasyon yaptırınız.

Müze girişi ücretsizdir.

İstanbul Demiryolu Müzesi

İstanbul Demiryolu Müzesi, İstanbul’un Avrupa kapısı olan tarihi İstanbul Sirkeci Gar’nda 2005 tarihinde ziyarete açılmıştır.Müzede 19. ve 20. yüzyıla ait 400 eser sergilenmektedir; Rumeli Demiryollarına ve TCDD’nin Trakya hattına ait orijinal vaziyet planları, çizimler, çeşitli fotoğraflar, demiryolu aletleri ve haberleşme araçlarının yanı sıra demiryolları idaresinde geçmişte var olan demiryolu okulları ve TCDD hastanelerine ait objeler ve fotoğraflar yer almaktadır.

Adres: TCDD İstanbul Demiryolu Müzesi İstanbul Gar (Sirkeci)

Hocapaşa Mah.34110

Fatih (Eminönü)/İSTANBUL

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir