Müze Kiti Projesi

Müze eğitimi ve ziyaretçi geliştirme alanlarında uzmanlaşmış iki müzeci Sebla Kurt ile Hüsne Rhea Nalbant,  Komet Kültür ve Sanat Projeleri’ni kurdu. Komet, çocuklar için kültür ve sanat öğelerini bir araya getirerek müze kitleri, sergi tasarımları, atölye çalışmaları ve metin çalışmaları hazırlıyor.


KOMET KÜLTÜR VE SANAT PROJELERİ

Müze Eğitim Kitleri
​Öğretmenler, öğrenciler, aileler, yetişkinler, yerli ve yabancı turistlere yönelik kapsamlı müze deneyimleri tasarlar. Her yaş grubuna özel olarak yapılandırılmış müze eğitim paketleri oluşturur ve uygulama eğitimi verir.

Sergi Tasarımı
Çocuklara ve yetişkinlere yönelik ziyaretçi odaklı interaktif sergiler tasarlar. Sergiler için içerik tasarımı, endüstriyel ve mimari tasarım süreçleri yaratır. Büyük ve küçük ölçekli gezici sergiler tasarlar.

Atölye Tasarımı
Her yaş grubuna yönelik sergilere paralel eğitim atölyeleri tasarlar ve gerçekleştirir. Kalıcı ve süreli sergilere paralel rehberli tur ve eğitmen eğitimleri programlar.

Metin Çalışmaları
Sanat ve kültürel alanlardaki basılı ve dijital mecralarda yayımlanan içerikleri düzenler, dil, anlatım ve içerik yönünden düzelterek yayıma hazır hale getirir.

Kaynak: Muzekiti.com

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir